ICARUS LT UAB | Pamatų įrengimas
228
page-template-default,page,page-id-228,page-child,parent-pageid-4,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive
title

Pamatų įrengimas

Pamatai – kiekvieno pastato pradinis ir esminis elementas. Nuo to, kaip atsakingai ir profesionaliai bus pažvelgta į šio statybos etapo svarbą, priklausys visa tolimesnė būsimo namo gerovė. Pamatų kokybė nulemia ar statinys bus šiltas, sausas, ilgaamžis, saugus eksploatuojant. Galime aiškiai pasakyti, kad tinkamai įrengti pamatai – garantas gyventi saugiai, be nereikalingų rūpesčių.

Dažnu atveju, žemės sklypas, kuriame numatomi vykdyti statybos darbai yra skirtingas savo ne tik kraštovaizdžiu, bet ir grunto sudėtimi ir struktūra, jo tvirtumu, galimo įšalo gyliu, nekalbant jau apie tokius dalykus, kaip požeminio vandens įtaka.

Net gretimuose sklypuose statomiems namams ne visada galima rinktis vienodo tipo pamatus, – identiškų sąlygų pasitaiko ypač retai. O sklypai, esantys kelių kvartalų atstumu, savo gruntu gali skirtis kardinaliai. Todėl pasirinkti pamatus – labai atsakinga ir profesionalų tinkamo įvertinimo reikalaujanti užduotis. Net renkantis kartotinio namo projektą, reikia suprasti, jog jis tiek standartinis, kiek tai neliečia pamatų – juos vis tiek reikia rinktis individualiai!

Pamatų tipo pasirinkimą lemia ne tik natūralūs geodeziniai sklypo ypatumai, bet ir skirtingi reikalavimai statomam būstui. Sudėjus visas šias priežastis ir jas tenkinančias sąlygas, reikia pripažinti, kad kiekvieno pastato pamatai yra unikalūs.

Monolitiniai juostiniai pamatai

Daug kas galvoja, kad Lorem Ipsum – tai vien tik atsitiktinai surinktas tekstas, bet taip nėra. Jo šaknis galima rasti klasikiniame Lotynų kalba parašytame kūrinyje, išleistame 45 pr. m. e., t.y. prieš du tūkstančius metų. Richard McClintock, lotynų kalbos profesorius Hampden-Sydney (JAV) koledže, išrinko vieną iš neaiškesnių žodžių iš Lorem Ipsum ištraukos – „consectetur“, ir ėmėsi ieškoti jo klasikinėje lotynų kalbos literatūroje.

Įprastiniai gręžtiniai poliniai pamatai

Tokiu būdu jis rado neabejotiną šio žodžio ir Lorem Ipsum šaltinį knygos „de Finibus Bonorum et Malorum“ (Apie gėrio ir blogio ribas) 1.10.32 ir 1.10.33 pastraipose. Kūrinio autorius – Ciceronas, parašęs jį 45 pr. m. e. Šis etikos teorijos traktatas buvo labai populiarus Renesanso laikais. Pirmoji Lorem Ipsum teksto eilutė, „Lorem ipsum dolor sit amet..“ sukurta remiantis 1.10.32 pastraipa.

Ištisinio sraigtinio gręžimo poliniai pamatai

Klasikinį Lorem Ipsum teksto pavyzdį, naudojamą nuo XVI a., galima pamatyti svetainės apačioje. Taip pat pateikiamos 1.10.32 ir 1.10.33 pastraipos is Cicerono knygos „de Finibus Bonorum et Malorum“, ir jų vertimai į anglų kalbą H.Rackham 1914m.