ICARUS LT UAB | Gipso kartono plokščių privalumai
107
page-template-default,page,page-id-107,page-child,parent-pageid-8,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Gipso kartono plokščių privalumai

Gipso kartono plokščių privalumai

Įvardyjant gipso kartono plokštės (GKP) naudojimo apdailoje privalumus, pažymėtinas medžiagos ekologiškumas, terminis atsparumas, aukštas garso slopinimo lygis, pralaidumas garams, tvirtumas ir oro drėgnumo reguliavimo ypatybė. Architektai, interjero dizaineriai dažnai siūlo naudoti gipso kartoną, kadangi jis plastiškas: sudrėkintas gipso kartonas tampa lankstus, o išdžiūvęs išlaiko jam suteiktą formą. Gipso kartono plokšte padengtas sienas galima dažyti, klijuoti tapetus, dekoratyvines plyteles. Statybininkai ir Užsakovai renkasi GKP, nes jis paprastai montuojamas, darbus vykdyti galima sparčiai ir kokybiškai.

Gipso kartono plokščių tipai

 • paprasta, standartinė gipso kartono plokštė
 • ugniai atspari gipso kartono plokštė
 • drėgmei atspari gipso kartono plokštė
 • ugniai ir drėgmei atspari gipso kartono plokštė

Dažniausia sausose patalpose naudojamos standartinės gipso kartono plokštės, drėgnose – (bet ne ilgalaikės drėgmės) naudojamos impregnuoto gipso kartono plokštės (žalios), katilinių ir kitose padidinto gaisringumo patalpose – priešgaisrinis (raudonas), mėlyna gipso kartono plokštė turi ir žalios, ir raudonos plokščių ypatybes, be to, dar yra atspari smūgiams ir puikiai sulaiko triukšmą, o rudos plokštės naudojamos grindų įrengimui.

Viena iš statybinių apdailos medžiagų gamintojų lyderių – KNAUF gamina ir specializuotoms reikmėms naudojamas gipso plokštes:

 • „Fireboard“ armuota stiklo audiniu plokštė naudojama metalinių ir medinių konstrukcijų – kolonų ar sijų, ortakių ar kabelių kanalų apsaugai nuo ugnies
 • „Safeboard“ gipso kartono plokštė su bario sulfatu sulaiko rentgeno spindulių sklidimą, todėl naudojama rentgeno ar odontologijos kabinetų pertvarų, lubų ar grindų konstrukcijoms įrengti

Gipso kartono sistemos sienoms ir pertvaroms

Viena plokštė kaip konstrukcijos elementas nieko neapsprendžia. Gipso kartono konstrukciją sudaro keletas elementų. Kiekvienas jų svarbus, nes tik naudojant jų visumą galima pasiekti norimą rezultatą.

 • Pertvara metaliniu karkasu— vienguba karkasinė konstrukcija, vieno sluoksnio plokščių danga
 • Pertvara metaliniu karkasu — vienguba karkasinė konstrukcija, dviejų sluoksnių plokščių danga
 • Pertvara metaliniu karkasu — vienguba karkasinė konstrukcija, trijų sluoksnių plokščių danga
 • Pertvara metaliniu karkasu — dviguba karkasinė konstrukcija, dviejų sluoksnių plokščių danga
 • Instaliacinė pertvara — dviguba karkasinė konstrukcija, dviejų sluoksnių plokščių danga
 • Apsauginė pertvara — vienguba karkasinė konstrukcija, dviguba plokščių danga + cinkuota skarda
 • Apsauginė pertvara – priešgaisrinė pertvara A1 vienguba karkasinė konstrukcija, fireboard A1, vieno sluoksnio plokščių danga

Pasirinkti tinkamą sistemą siūlome pagal projekto technines rekomendacijas. Jose paprastai būna nurodyti ne tik sistemą sudarantys komponentai, bet ir jų montavimo ypatumai, kita informacija. Rekomenduojama pasirinkti konkretaus gamintojo sistemą, nes ji jau patikrinta ir atitinka konkrečias sąlygas. Skirtingų gamintojų sistemoje gali būti skirtingų charakteristikų komponentai: skirtingo storio skardos profiliai, jų valcavimas, plokščių standumas ir svoris, glaisto tvirtumas.

Ieškant tinkamos sistemos reikėtų atsižvelgti į kelis veiksnius:
1. Pertvarų sistemoms:
reikalinga garso izoliacija, esamas patalpos aukštis, žmonių srautas patalpose, priešgaisrinės saugos reikalavimai, akustikos reikalavimai.

2. Sienų apsiuvimui:
šilumos izoliacijos reikalavimai, esamas patalpos aukštis, garso izoliacija, žmonių srautas patalpose.