ICARUS LT UAB | Gipso kartono montavimas
20
page-template-default,page,page-id-20,page-child,parent-pageid-8,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive
title

Gipso kartono montavimas

Gipso kartono sienų montavimas

Yra du pagrindiniai būdai apdailinti sienas gipskartonio plokštėmis:
1. Bekarkasis montavimas – gipso kartono plokštės klijuojamos ant sienos specialiais klijais gipsui.
2. Karkasinis montavimas – montuojamos gipso kartono plokštės ant metalinių profilių, medinių tašų ar gipso kartono juostų. Populiariausi – metaliniai karkasai.

Gipso kartono plokščių klijavimas

Klijuojant naudojamos 12,5 mm plokštės ir klijai „Perlfix“. Maksimalus apdailos aukštis – 3 m. Pagrindas turi būti tvirtas, sausas, be byrančių vietų, negali susidaryti kondensato ir negali peršalti. Nuo apklijuojamo paviršiaus turi būti pašalintos visos medžiagos, galinčios sumažinti klijų sukibimą: statybinių mišinių liekanos, aliejai, dažai.
Visi paviršiai apdorojami gruntais. Gruntas parenkamas pagal paviršiaus ypatybes (ypač įgeriantis, įgeriantis ar neįgeriantis).

Gipso kartono plokštės apipjaustomos pagal reikiamą dydį. Klijuojant reikia įvertinti, kad apačioje reikia palikti 10 mm tarpą vėdinimui prie grindų ir 5 mm prie lubų. Tam paruošiamos tokio storio medinės ar gipso kartono kaladėlės.
Prieš montavimą turi būti pravesta visa instaliacija, paskirstymo dėžutės, elektros lizdai, jungikliai turi išlįsti iš pagrindo apie 20 mm.

Klijai paruošiami pagal gamintojo instrukciją ir užkrečiama ant gipso kartono plokštės atvirkščiosios pusės. Paviršiuje išdėliojama lopais, ties atviromis vietomis (langų, durų angos, prie kriauklių) tepama ištisiniu sluoksniu. Plokštės prispaudžiamos prie sienos, prispaudžiamos viena prie kitos, išlyginamos guminiu plaktuku pagal vertikalę ir viena kitos plokštės atžvilgiu.

Montavimas ant metalinių profilių

Tai dažniausiai naudojamas montavimo būdas išlyginant sienas, trupančių sienų apdailai, pravedant komunikacijos kabelius, siekiant pagerinti garso ar šilumos izoliaciją. Karkasas montuojamas iš UW perimetro profilių ir CW vertikalių profilių. Plotis gali būti 50, 75, 100 mm. Tarpas tarp CW profilių – 600 mm. Po UW profiliu dedama amortizacinė juosta, kuri užsandarina esamus nedidelius pagrindo nelygumus (iki 2 mm, jei didesni – naudojama sandarinimo mastika), neleidžia garsui sklisti perimetru ir pereiti iš konstrukcijos į konstrukciją. Plokštės tvirtinamos savisriegiais į metalą. Siekiant padidinti šilumos ir garso izoliaciją, ertmė užpildoma mineraline vata.

Pertvarų montavimas

Pertvara iš gipso kartono – tai sumontuojama konstrukcija, skirianti bendrą patalpos plotą į dalis (kambarius, koridorius, sanitarinius mazgus). Sieninę pertvarą iš gipso kartono sudaro metaliniai profiliai (arba mediniai tašeliai 60×60) su iš abiejų pusių pritvirtintomis gipso kartono plokštėmis, o vidinė pertvaros ertmė užpildoma mineraline vata. Sieninė pertvara nėra laikančioji siena.